Mart, 2020

28Mar14:0016:00Sorumluluk Alma - Terapötik Oyun Atölyesi(7 - 9 Yaş) - Sorumluluk Alma Kağıt Gemi Atölye, Bahçelievler Mah. ATA 2 Sitesi Yabangülü Sokak No:9 Çengelköy / İstanbulEtkinlik Türü:Terapötik Oyun AtölyesiYaş Grubu:7 - 9 Yaş

Daha

Etkinlik detayları

Çoğu anne-baba, çocuklarının belli değerler edinmesi için uğraşır. Onları geleceğe hazırlayacak en önemli vasıflardan birinin sorumluluk duygusu olduğunun farkındadır. Çünkü sorumluluk bilinci akademik hayat için kilit rol taşır.

Hayatın her alanında seçimler vardır. Bir karar vermek, diğer seçeneklerden vazgeçmeyi ve yaptığı seçimin sorumluluğunu almayı da beraberinde getirir. Karar verebilmek, hele hızlı karar verebilmek önemli bir özelliktir ve bu özelliği kazanmış kişilerin hayatları daha kolaydır.

Sorumluluk sahibi bir çocuk kendi yaşına uygun kararlar alabilir, kendi görevlerinin farkındadır ve yerine getirmekte sıkıntı yaşamaz, kendine güveni tamdır ve başkaları ile kendi sorumluluklarının ayrımını yapabilir.

Bu atölye ile çocuklarda 3 temel becerinin gelişmesi hedeflenmektedir:

  • Yaşına uygun karar alabilme becerisini geliştirmek
  • Sorumluluk ve özgüven bilinci aşılamak
  • Yaptığı seçimin sorumluluğunu alabilme yetisini geliştirmek

Çocuklarımızın yaşlarına uygun kararlar almasını sağlamak, sorumluluk bilinci kazanmalarına katkıda bulunmak, kendilerine ve dünyaya olumlu düşüncelerle yaklaşmalarını desteklemek amacıyla düzenlenecek “Sorumluluk Alma- Terapötik Oyun Atölyesi” sonrasında ebeveynlere çocuklarla iletişimi geliştirmek adına neler yapabileceklerine dair “Sorumluluk Alma – Terapötik Atölye Karnesi” verilecektir.

Yaş Aralığı: 7-9 Yaş

Fiyat: 75₺

Ön Kayıt Formu

Ön kayıt kapalı

Lütfen etkinliğe katılım durumunuzu bildirin.

Zaman

(Cumartesi) 14:00 - 16:00

Yer

Kağıt Gemi Atölye

Bahçelievler Mah. ATA 2 Sitesi Yabangülü Sokak No:9 Çengelköy / İstanbul

X
X
X