Nisan, 2020

09Nis16:0017:00Okuma Bilmeyen Kodlama : Scratch JR ile TanışıyorumOkul Öncesi - Ebeveynler İçinEtkinlik Türü:Online / Çevrimiçi AtölyeYaş Grubu:Okul Öncesi

Daha

Etkinlik detayları

Scratch Junior okul öncesi çocukların kullanımına göre tasarlanmış ve çok basit bir arayüze sahip bir programlama dilidir. Geleneksel programlama dillerinin aksine kullanıcı, istediği fonksiyonları sürükleyerek animasyonlar, oyunlar ve hikayeler oluşturabilir. Scratch JR ile programlamayı öğrenmek kolay ve eğlencelidir.

Scratch JR, çocukların kendi animasyonlu ve interaktif hikayelerini geliştirmeleri, algoritmik düşünce sistemini , fen ve matematik konularını eğlenerek öğrenmelerini sağlar.
Yetişkinlerin okul öncesi seviyesindeki çocuklara Scratch JR öğretebilmeleri adına gereken ipuçlarının verileceği kodlama atölyemize katılım sağlamak için aşağıda bulunan formu doldurmanız gerekir.

Atölye esnasında katılımcılara uygulama yaptırılacaktır. Katılımcılarımızın atölye öncesinde tablet ya da telefonlarına SCRATCH JUNİOR uygulamasını indirmeleri rica olunur.

Ön Kayıt Formu

Ön kayıt kapalı

Lütfen etkinliğe katılım durumunuzu bildirin.

Zaman

(Perşembe) 16:00 - 17:00

X
X
X