Şubat, 2020

22Şub11:0013:00Öfke Kontrolü - Terapötik Oyun Atölyesi(4 - 6 Yaş) - Öfke KontrolüKağıt Gemi Atölye, Bahçelievler Mah. ATA 2 Sitesi Yabangülü Sokak No:9 Çengelköy / İstanbulEtkinlik Türü:Terapötik Oyun AtölyesiYaş Grubu:4 - 6 Yaş

Daha

Etkinlik detayları

Çocukların ağlamaları ve öfke nöbetleri anne babalar için başa çıkması en zor konulardan biridir. Öfke temalı Terapötik Oyun Atölyesinde miniklerimiz öfke duygusunu anlamayı, fark etmeyi ve yönetmeyi keyifle oyun oynarken öğrenirler. Bu onların kendi güçlerini de anlamalarını sağlar ve hayatla baş etmekteki becerilerini de ortaya çıkartır. Atölye sonunda psikoloğumuzun vereceği öneriler günlük hayata dahil edildiğinde öfke sorunlarına yönelik sorunlar önemli ölçüde azalacaktır.

Çocuklar büyüdükçe ve farklı durumlara maruz kaldıkça duygusal yaşamları daha karmaşık hale gelir. Dolayısıyla, bir dizi duyguyu yönetmek için geliştirilen beceriler, uzun vadede çok önemlidir.

Bu atölye ile çocuklarda 4 temel becerinin gelişmesi hedeflenmektedir:

  • Öfke duygusunun ne demek olduğunu öğrenmek
  • Öfkenin nasıl ve neden gerçekleştiklerini anlamak
  • Öfkelenince bedeninde olan değişimleri fark etmek
  • Öfkeyi yönetmenin ve otokontrolün etkili yollarını geliştirmek

Çocuklarımızın duygularını fark etmelerini sağlamak, öfkeyi tanımalarını ve anlamlandırmalarına katkıda bulunmak, öfke duygusuyla birlikte bedeninle meydana gelen değişimleri fark etmelerini sağlamak, kendilerine ve dünyaya olumlu düşüncelerle yaklaşmalarını desteklemek amacıyla düzenlenecek “Öfke Kontrolü- Terapötik Oyun Atölyesi” sonrasında ebeveynlere çocuklarla iletişimi geliştirmek adına neler yapabileceklerine dair “Öfke Kontrolü – Terapötik Atölye Karnesi” verilecektir.

Yaş Aralığı: 4-6 Yaş

Fiyat: 75₺

Ön Kayıt Formu

Ön kayıt kapalı

Lütfen etkinliğe katılım durumunuzu bildirin.

Zaman

(Cumartesi) 11:00 - 13:00

Yer

Kağıt Gemi Atölye

Bahçelievler Mah. ATA 2 Sitesi Yabangülü Sokak No:9 Çengelköy / İstanbul

X
X
X