Şubat, 2020

29Şub11:0013:00İletişim - Terapötik Oyun Atölyesi(4 - 6 Yaş) - İletişimKağıt Gemi Atölye, Bahçelievler Mah. ATA 2 Sitesi Yabangülü Sokak No:9 Çengelköy / İstanbulEtkinlik Türü:Terapötik Oyun AtölyesiYaş Grubu:4 - 6 Yaş

Daha

Etkinlik detayları

Çocukların akranları ile arkadaşlık kurabilmesi, kendini rahatça ifade edebilmesi ve gerektiğinde de hakkını savunabilmesi olarak tanımlayabileceğimiz sosyal beceri gelişimi, en az fiziksel gelişim basamakları kadar önem arz etmektedir.

Doğumdan itibaren çocukların sosyalleştikleri ortamlar genişleyerek çeşitlilik kazanır. Çekirdek ailede başlayan bu süreç, çocuğun anne ve babasıyla kurduğu güvenli ilişki ile sağlam temellere oturur. Bu süreçle beraber ebeveynlerin sosyal beceriler konusunda çocuklarına rol model oldukları dönem başlar. Anne ve babanın geniş bir arkadaş çevresinin olması ya da ailenin diğer üyeleri ile iyi ilişkiler içinde olması gibi faktörler çocuğun da geniş bir sosyal çevreye sahip olmasında etkili olur. Yaşlarının büyümesiyle okul, kurs ve spor etkinlikleri gibi farklı ortamlara giren çocuklar, ailelerinden aldıkları bu eğitimi pekiştirmek için pek çok fırsatla karşılaşırlar.

Bu atölye ile çocuklarda 4 temel becerinin gelişmesi hedeflenmektedir:

  • İlişkiyi başlatma ve sürdürme,
  • Grupla bir işi yürütme,
  • Duyguları anlamaya yönelik beceriler geliştirme
  • Plan yapma ve sorun çözme becerileri

Sözü geçen alanların bir ya da birkaçında sıkıntı yaşayan çocuklar, doğru iletişim kurmakta problem yaşayabilir ve sosyal hayatta zorluk çekebilir.

Çocuklarımızın yetenek ve sınırlarını fark etmelerini sağlamak, gerektiğinde yardım isteyebilmelerini teşvik etmek, kendilerine ve dünyaya olumlu düşüncelerle yaklaşmalarını desteklemek amacıyla düzenlenecek “İletişim – Terapötik Oyun Atölyesi” sonrasında ebeveynlere çocuklarla iletişimi geliştirmek adına neler yapabileceklerine dair “İletişim – Terapötik Atölye Karnesi” verilecektir.

Yaş Aralığı: 4-6 Yaş

Fiyat: 75₺

Ön Kayıt Formu

Ön kayıt kapalı

Lütfen etkinliğe katılım durumunuzu bildirin.

Zaman

(Cumartesi) 11:00 - 13:00

Yer

Kağıt Gemi Atölye

Bahçelievler Mah. ATA 2 Sitesi Yabangülü Sokak No:9 Çengelköy / İstanbul

X
X
X