Mart, 2020

14Mar14:0016:00Duyguları Tanıma - Terapötik Oyun Atölyesi(7 - 9 Yaş) - Duyguları TanımaKağıt Gemi Atölye, Bahçelievler Mah. ATA 2 Sitesi Yabangülü Sokak No:9 Çengelköy / İstanbulEtkinlik Türü:Terapötik Oyun AtölyesiYaş Grubu:7 - 9 Yaş

Daha

Etkinlik detayları

Çocukların duygularını anlamlandırması, onları hissetmeleri hatta ifade etmelerinden sonra gerçekleşmektedir. Yaşadıkları tüm duygu karmaşasını dengelemeyi ise bütün bu sürecin sonunda öğrenebilirler. Duyguları tanıma temalı Terapötik Oyun Atölyesi  zorlu duygular ve stresle baş etmeye çalışan çocuklara yardımcı olmak için hazırlanmıştır. İçeriğinde eğlenceli aktiviteler, terapötik oyunlar ve iyileştiren hikâyeler vardır.

Çocukların duygusal gelişimi, diğer bütün gelişimlerine eşlik ederek çocuğu yetişkinliğe hazırlar. Bir çocuğun kişisel duygularını yönetebilmesi, başkalarının duygu ve ihtiyaçlarını anlaması ve pozitif ilişkiler kurabilmesi için güçlü bir temel oluşturması gerekir. Çocuğa iyi bir rehber olmak ve hayata hazırlamanın yolu duyguları keşfetmekten geçer.

Çocuklar büyüdükçe ve farklı durumlara maruz kaldıkça duygusal yaşamları da karmaşık hale gelir. Dolayısıyla bir dizi duyguyu yönetmek için geliştirilen beceriler, uzun vadede çok önemlidir.

Bu atölye ile çocuklarda 4 temel becerinin gelişmesi hedeflenmektedir:

  • Duyguların neler olduğunu öğrenmek
  • Nasıl ve neden gerçekleştiklerini anlama
  • Kendi duygularını ve diğerlerinin duygularını tanımak
  • Bunları yönetmenin ve otokontrolün etkili yollarını geliştirmek

Çocuklarımızın duygularını fark etmelerini sağlamak, duygularını tanımalarını ve anlamlandırmalarına katkıda bulunmak, kendilerine ve dünyaya olumlu düşüncelerle yaklaşmalarını desteklemek amacıyla düzenlenecek “Duyguları Tanıma- Terapötik Oyun Atölyesi” sonrasında ebeveynlere çocuklarla iletişimi geliştirmek adına neler yapabileceklerine dair “Duyguları Tanıma – Terapötik Atölye Karnesi” verilecektir.

Yaş Aralığı: 7-9 Yaş

Fiyat: 75₺

Ön Kayıt Formu

Ön kayıt kapalı

Lütfen etkinliğe katılım durumunuzu bildirin.

Zaman

(Cumartesi) 14:00 - 16:00

Yer

Kağıt Gemi Atölye

Bahçelievler Mah. ATA 2 Sitesi Yabangülü Sokak No:9 Çengelköy / İstanbul

X
X
X